Seszele "Wyspy Szczęścia"

coco seszele1
Rejon: Seszele "Wyspy Szczęścia"
Port wyjścia: Eden Island (Mahé), Seszele
Termin: 18.01-01.02.2020
Ilość dni na jachcie: 14 
Trasa rejsu: Eden Island, Ste Anne Marine Park, Curieuse Island, Cousin Island, Praslin, Grande Soeur Island, La Digue, Coco Island, Silhouette Island, Mahe, Eden Island [ok. 180 Mm].
Cena:  6000 PLN          Wolne miejsca: BRAK
 
Zaokrętowanie: 18.01.2020 Eden Island (Mahé), Seszele
Wyokrętowanie: 01.02.2020 Eden Island (Mahé), Seszele
Dojazd na rejs we własnym zakresie (samolot, 14 dni na jachcie)
Jacht (katamaran): Saba 50 lub Leopard 48
Kaucja za jacht:  500 Euro / osoba

Seszele "Wyspy Szczęścia", nazywane też "Wyspami Miłości" i "Zaginionym Edenem". Jedyne granitowe wyspy na świecie, które tworzą unikalną mieszankę kolorów i łączą turkusową wodę Oceanu Indyjskiego, biały piasek, kolorową dżunglę i ciemne skały. Miejsce, gdzie ocean nie może być już bardziej błękitny a plaże bardziej piaszczyste. Raj na ziemi - tak mówią Ci co już odwiedzili to miejsce. Z początkiem lutego na Seszelach rozpoczyna się sezon turystyczny, więc w końcu stycznia jest trochę spokojniej i mniej już jest godzin deszczowych. Czasami wyjdzie chmurka z przelotnym deszczem. Łatwiej znosi się upały.
  • bezpieczeństwo – nie ma żadnych tajfunów, ani innych anomalnych warunków pogodowych, zagrożenia terrorystycznego, przemocy i agresji na ziemi (tolerancja rasowa, religijna i klasowa),
  • przez cały rok jedna pora roku, stała temperatura wody 25°C i powietrza 24-30°C,
  • wspaniały obszar żeglarski, 115 wysp wewnętrznych i zewnętrznych dostępny przez cały rok
  • tylko dwie godziny różnicy czasu w stosunku do Europy, dogodne loty z wielu miast,
  • unikalna flora i fauna, wiele endemicznych zwierząt i roślin włączając palmę Coco de Mer,
  • najpiękniejsze plaże na Świecie (Anse Source D'Argent, Anse Severe, Anse Patates, Grande Anse - La Digue; Anse Lazio, Anse Cote D'Or "Volbert", Anse Georgette - Praslin; Baie Laraie, Anse St. Jose - Curieuse; Anse Intendance - Mahé). Każdy znajdzie tu jakąś plażę dla siebie,
  • osiem parków narodowych,
  • żółwie olbrzymy (w trakcie rejsu będzie można je dotknąć).
Wspaniała przygoda żeglarska i turystyczna na komfortowym katamaranie. 

Planowany program rejsu:
Trasa rejsu podyktowana jest warunkami wiatrowymi jakie o tej porze roku występują na Seszelach tz. należy się spodziewać wiatrów Północno-Zachodnich o sile 3-4B (tz. łagodny do umiarkowanego), ale fala przybojowa na nawietrznych plażach może występować.
 
sobota  -  sobota - przylot, (transfer z lotniska do mariny), wstępne zaprowiantowanie przez załogę jachtu, zaokrętowanie w marinie Eden Island, wieczór integracyjny,
niedziela  - po śniadaniu wypłynięcie przez Ste Anne Marine Park w kierunku wyspy Curieuse / Praslin,
    W kolejnych dniach odwiedzimy, następujące wyspy i plaże:
    Curieuse - Baie Laraie i Anse St. Jose,
    Cousine Island,
    Grande Soeur Island,
    Praslin - Anse Volbert, Baie Ste Anne, Anse La Farine, 
    La Digue - Anse Source D'Argent, Grande Anse, Coco Anse,
    Coco Island,
    Silhouette Island (Anse Lascars),
     W zależności od pogody i motywacji załogi do pływania po stronie nawietrznej, odwiedzimy na Mahé - Port Launay, Baie Lazare, Anse Intendance, bądź popłyniemy na inne równie piękne plaże). 
    Kolejność odwiedzanych wysp i plaż zostanie dopasowania do aktualnych warunków wiatrowych, zafalowania i pogody (słonecznie, pochmurnie, deszczowo, itd.).
piątek  -  popołudniowe wejście do Mariny Eden Island
sobota  - wyokrętowanie, wycieczka wynajętym busem lub samochodem po wyspie Mahé, wylot do Europy.
 
Nie wszystkie plaże odwiedzimy z jachtu tz. stojąc na kotwicy bądź boi. Na niektóre plaże trzeba będzie się wybrać lądem (pieszo, pontonem, wynajętym rowerem, tradycyjnym zaprzęgiem wołowym, samochodem bądź komunikacją lokalną).

CENA ZAWIERA: miejsce na jachcie (tz. opłata za koję), opłaty w porcie zaokrętowania i wyokrętowania i opiekę skippera.
CENA NIE ZAWIERA: wyżywienia (płatnego ze wspólnie prowadzonej kasy jachtowej), dojazdu do miejsca zaokrętowania/wyokrętowania, opłat portowych (w tym opłaty postoju na kotwicy bądź boi cumowniczej), paliwa do silnika, opłaty klimatycznej, opłat lotniskowych, lokalnych opłat administracyjnych, wstępu do parków narodowych, ubezpieczenia NNW i KL uczestnika.

KASA JACHTOWA - wysokość wpłat do kasy ustalana jest przez uczestników rejsu, lecz w tym rejsie nie może ona być niższa niż 250 Euro. Z kasy opłacane jest wyżywienie przygotowywane na jachcie, opłaty portowe (w tym opłaty postoju na kotwicy bądź boi cumowniczej) i paliwo. Skipper zwolniony jest z wnoszenia składki do kasy jachtowej. 

KOSZTY DODATKOWE - koszt ubezpieczenia NNW i KL za granicą (każdy z uczestników ubezpiecza się indywidualnie). Praktykowane też jest wykupienie wspólnej polisy (polisy grupowej) dla uczestników rejsu, przez uczestników rejsu. Opłata lotniskowa 40 USD. Kasa jachtowa, wstęp do parków narodowych (łącznie ok. 100 Euro) i własne przyjemności.

WYŻYWIENIE - opłacane z kasy jachtowej i przygotowane przez załogę/uczestników rejsu.

Preferowana załoga to osoby aktywne, dla których codzienne kąpiele w Oceanie Indyjskim, będą przyjemnością, wybiorą się na wycieczki po odwiedzanych wyspach. Nie będzie nocnego pływania, ale będą wachty kotwiczne i wachy cumowania do boi.

Każdy członek załogi otrzymuje "opinię z rejsu" honorowaną przez PZŻ oraz wpis do książeczki żeglarskiej.

Wspomnienia z seszelskich rejsów:
 
Foto - Seszele 2013   Blog - Seszele 2013
Foto - Seszele 2012   Blog - Seszele 2012