Rejs morsów pod palmami

STS Pogoria
Rejon: Włochy, Francja 
Port wyjścia/wyjścia: Włochy
Termin rejsu: 24.01 - 02.02.2020
Ilość dni na jachcie: 7
Trasa: Morze Liguryjskie
Żaglowiec STS Pogoria
Wolne miejsca: TAK
 
Termin: 25.01 - 01.02.2020 (wyjazd autokaru z Polski 24.01.2020, przyjazd do polski 02.02.2020)
Żaglowiec: STS Pogoria
Organizator rejsu: Seafarer Andrzej Szklarski

Zapraszam na kolejną edycję Rejsu Morsów Pod Palmami. W tym rejsie powracamy do sprawdzonych rozwiązań i będziemy realizowali tzw "włoski standard". Co to oznacza? Otóż jak w większości naszych rejsów na STS Pogoria, ruszamy autokarem STAP z Polski do jednego z portów włoskich znajdujących się w rejonie Morza Liguryjskiego i Zatoki Genueńskiej, skąd po zapoznaniu się ze statkiem i po przejściu podstawowego przeszkolenia z zakresu obsługi ożaglowania i urządzeń nawigacyjnych, wyruszymy w morze.
Dokąd popłyniemy? Z tego co wiadomo kapitan bardzo lubi Korsykę, więc może to będzie ta wyspa, może Elba z przepięknym Portofereiro, a może któryś z portów francuskiego Lazurowego Wybrzeża. Tak naprawdę wszystko zależy od aktualnych prognoz pogody. Jedno jest pewne, gdziekolwiek byśmy nie popłynęli, będzie to wspaniały rejs i wspaniała przygoda.
Oprócz zwykłej żeglarskiej roboty takiej jak sterowanie jachtem, prowadzenie nawigacji i obsługa ożaglowania, organizator przygotował również kilka szkoleń (w cenie rejsu), w których będą mogli uczestniczyć wszyscy zainteresowani. Najprawdopodobniej będą to następujące szkolenia:
  • obsługi radarów jachtowych,
  • pierwszej pomocy przedmedycznej,
  • zasady używania wybranych urządzeń wspomagających akcję SAR.

Ponieważ nie tylko szkoleniami człowiek żyje, więc bardzo możliwe że podobnie jak w poprzednim rejsie, zorganizujemy jakieś konkursy, które pozwolą wygenerować uśmiech na zmęczonych twarzach załogi :-) Czy będą jakieś inne nagrody niż przysłowiowy uścisk dłoni kapitana? Hmm, zobaczymy, wszystko zależy od tego czy znajdzie się jakiś sponsor, który nagrody ufunduje.

Organizacyjnie wszyscy uczestnicy rejsu zostaną podzieleni na cztery wachty dowodzone przez doświadczonych oficerów. W ciągu dnia trzy wachty będą pełniły służbę nawigacyjną, a jedna służbę gospodarczą. Do obowiązków wachty nawigacyjnej należy bezpieczne prowadzenie statku, a wachta gospodarcza odpowiedzialna jest za pomoc w przygotowywaniu posiłków zawodowemu kucharzowi oraz za utrzymanie czystości w pomieszczeniach wspólnych w tym w toaletach.
W rejsie mogą uczestniczyć osoby w wieku od 15 do 65 lat. Udział osób w wieku poniżej 15 lat nie jest możliwy. Natomiast osoby w wieku powyżej 65 roku życia mogą uczestniczyć pod warunkiem posiadania patentu minimum jachtowego sternika morskiego.


Każdy członek załogi otrzymuje "opinię z rejsu" honorowaną przez PZŻ oraz wpis do książeczki żeglarskiej.

Zapytaj o więcej informacji o rejsie TUTAJ.

Wspomnienia z rejsów na STS Pogoria: