Seszele "Wyspy Szczęścia"

Rejon: Seszele
Port wyjścia: Eden Island (Mahé), Seszele
Termin: 22.01-05.02.2022
Ilość dni na jachcie: 14 
Trasa: ok. 180 Mm
Jacht: katamaran, Lagoon 52 F
Kaucja za jacht:  100 Euro
Cena:1590 €
Wolne miejsca:

Zaokrętowanie: 22.01.2022 Eden Island (Mahé), Seszele
Wyokrętowanie: 05.02.2022 Eden Island (Mahé), Seszele
Dojazd na rejs we własnym zakresie (samolot, 14 dni na jachcie)
Jacht (katamaran): Lagoon 52 F
Trasa rejsu: Eden Island, Ste Anne Marine Park, Curieuse Island, Cousin Island, Praslin, Grande Soeur Island, La Digue, Coco Island, Silhouette Island, Mahe, Eden Island.

Seszele "Wyspy Szczęścia", nazywane też "Wyspami Miłości" i "Zaginionym Edenem". Jedyne granitowe wyspy na świecie, które tworzą unikalną mieszankę kolorów i łączą turkusową wodę Oceanu Indyjskiego, biały piasek, kolorową dżunglę i ciemne skały. Miejsce, gdzie ocean nie może być już bardziej błękitny a plaże bardziej piaszczyste. Raj na ziemi - tak mówią Ci co już odwiedzili to miejsce. Z początkiem lutego na Seszelach rozpoczyna się sezon turystyczny, więc w końcu stycznia jest trochę spokojniej i mniej już jest godzin deszczowych. Czasami wyjdzie chmurka z przelotnym deszczem. Łatwiej znosi się upały.
  • bezpieczeństwo – nie ma żadnych tajfunów, ani innych anomalnych warunków pogodowych, zagrożenia terrorystycznego, przemocy i agresji na ziemi (tolerancja rasowa, religijna i klasowa),
  • przez cały rok jedna pora roku, stała temperatura wody 25°C i powietrza 24-30°C,
  • wspaniały obszar żeglarski, 115 wysp wewnętrznych i zewnętrznych dostępny przez cały rok
  • tylko dwie godziny różnicy czasu w stosunku do Europy, dogodne loty z wielu miast,
  • unikalna flora i fauna, wiele endemicznych zwierząt i roślin włączając palmę Coco de Mer,
  • najpiękniejsze plaże na Świecie (Anse Source D'Argent, Anse Severe, Anse Patates, Grande Anse - La Digue; Anse Lazio, Anse Cote D'Or "Volbert", Anse Georgette - Praslin; Baie Laraie, Anse St. Jose - Curieuse; Anse Intendance - Mahé). Każdy znajdzie tu jakąś plażę dla siebie,
  • osiem parków narodowych,
  • żółwie olbrzymy (w trakcie rejsu będzie można je dotknąć).
Wspaniała przygoda żeglarska i turystyczna na komfortowym katamaranie. 

Planowany program rejsu:
Trasa rejsu podyktowana jest warunkami wiatrowymi jakie o tej porze roku występują na Seszelach tz. należy się spodziewać wiatrów Północno-Zachodnich o sile 2-3B (tz. łagodny do umiarkowanego), ale fala przybojowa na nawietrznych plażach może występować.
Nie wszystkie plaże odwiedzimy z jachtu tz. stojąc na kotwicy bądź boi. Na niektóre plaże trzeba będzie się wybrać lądem (pieszo, pontonem, wynajętym rowerem, bądź komunikacją lokalną).

CENA ZAWIERA: miejsce na jachcie (tz. opłata za koję), opłaty w porcie zaokrętowania i wyokrętowania i opiekę skippera.
CENA NIE ZAWIERA: wyżywienia (płatnego ze wspólnie prowadzonej kasy jachtowej), dojazdu do miejsca zaokrętowania/wyokrętowania, opłat portowych (w tym opłaty postoju na kotwicy bądź boi cumowniczej), paliwa do silnika, opłaty klimatycznej, opłat lotniskowych, lokalnych opłat administracyjnych, wstępu do parków narodowych, ubezpieczenia NNW i KL uczestnika.

KASA JACHTOWA - wysokość wpłat do kasy ustalana jest przez uczestników rejsu, lecz w tym rejsie nie może ona być niższa niż 250 Euro. Z kasy opłacane jest wyżywienie przygotowywane na jachcie, opłaty portowe (w tym opłaty postoju na kotwicy bądź boi cumowniczej) i paliwo. Skipper zwolniony jest z wnoszenia składki do kasy jachtowej. 

KOSZTY DODATKOWE - koszt ubezpieczenia NNW i KL za granicą (każdy z uczestników ubezpiecza się indywidualnie). Praktykowane też jest wykupienie wspólnej polisy (polisy grupowej) dla uczestników rejsu, przez uczestników rejsu. Kasa jachtowa, wstęp do parków narodowych (łącznie ok. 100 Euro) i własne przyjemności.

WYŻYWIENIE - opłacane z kasy jachtowej i przygotowane przez załogę/uczestników rejsu.

Preferowana załoga to osoby aktywne, dla których codzienne kąpiele w Oceanie Indyjskim, będą przyjemnością, wybiorą się na wycieczki po odwiedzanych wyspach. Nie będzie nocnego pływania, ale będą wachty kotwiczne i wachy cumowania do boi.

Każdy członek załogi otrzymuje "opinię z rejsu" honorowaną przez PZŻ oraz wpis do książeczki żeglarskiej.

Wspomnienia z seszelskich rejsów:
Foto - Seszele 2020   Blog - Seszele 2020
Foto - Seszele 2013   Blog - Seszele 2013
Foto - Seszele 2012   Blog - Seszele 2012