Karaiby - Wyspy Zawietrzne

Beguia3A
Rejon: Karaiby
Port wyjścia: Martynika, Le Marin
Termin: 04-18.12.2021
Ilość dni na jachcie: 14 
Trasa: ok. 370 Mm.
Jacht: katamaran, Lagoon 50
Kaucja za jacht:  550 Euro
Cena:1150 €
Wolne miejsca:

Zaokrętowanie: 05.12.2021 Martynika, Le Marin
Wyokrętowanie: 18.12.2021 Martynika, Le Marin
Dojazd na rejs we własnym zakresie (samolot, 14 dni na jachcie)
Jacht (katamaran): Lagoon 50 (6 dwuosobowych kabin)
Trasa rejsu: Martynika (Le Marin) - St.Lucia - Carriacou - Petite Martinique - Union Island - Tobago Cays - Mayreau - Canouan - Mustique - Bequia - St.Vincent – Martynika (Le Marin).

Wspaniała przygoda żeglarska na komfortowym katamaranie, pływanie w zasięgu pasatów, możliwość opalania się w temperaturze 28 st.C (woda 27 st.C) w środku zimy. Grudzień na Karaibach jest okresem przed Świątecznym, dość popularnym wśród żeglarzy ze względu, że nie jest to szczyt sezonu, w którym brakuje miejsca w urokliwych zatoczkach. Jest trochę spokojniej i mniej już jest godzin deszczowych. Czasami wyjdzie chmurka z przelotnym deszczem. Łatwiej znosi się upały.

Planowany program rejsu:
sobota  -  sobota przylot, (transfer z lotniska do mariny ok. 15 Euro), zaokrętowanie w marinie Le Marin (Martynika), wstępne zaprowiantowanie przez załogę jachtu (jeżeli się nie uda kończymy zaprowiantowanie w niedzielę rano).
niedziela  -  odprawa wyjściowa z EU, wypłynięcie w kierunku St. Lucia (40 Mm)
poniedziałek  - wejście rano do zatoki Soufriere, odprawa wejściowa i wyjściowa, zwiedzanie wyspy St. Lucia (ogród botaniczny Diamont, wodospad Toraille, wulkan Soufriere, szczyty Piton, lunch w kreolskiej restauracji)
wtorek  - wyjście w kierunku Carriacou (90 Mm)
środa  - wejście rano na wyspę Carriacou, odprawa wejściowa i wyjściowa, zwiedzanie wyspy, plażowanie na Sandy Island
czwartek  - przejście na wyspę Petite Martinique (8 Mm), zwiedzanie wyspy, plażowanie
piątek  - przestawienie się rano na wyspę Union Island (5 Mm), odprawa wejściowa, plażowanie na Union Island i Palm Island
sobota  - przejście rano na Tobago Cays (10 Mm), nurkowanie na rafie koralowej, plażowanie
niedziela  - przejście na wyspę Petit Tabac, (5 Mm), nurkowanie na rafie koralowej, plażowanie, popołudniowe wejście na wyspę Mayreau
poniedziałek  - przejście na wyspę Canouan (5 Mm), zwiedzanie wyspy, plażowanie
wtorek  - przejście na wyspę Mustique (15 Mm), zbieranie muszli, plażowanie, Reagge na żywo w restauracji "U Bazyla"
środa  - przejście na wyspę Bequia (13 Mm), zwiedzanie wyspy (wycieczka busem ok. 7 USD/godz), plażowanie 
czwartek  - odprawa wyjściowa, przejście do Wallilabou Bay na St. Vincent (15 Mm), wyjście wieczorem w kierunku Martyniki (80 Mm)
piątek  - wejście do Le Marin na Martynice, odprawa wejściowa do EU
sobota  - wyokrętowanie, wycieczka busem po Martynice (zwiedzanie destylarni rumu, ogrodu botanicznego Jardin de Balata http://www.jardindebalata.fr i inne atrakcje ok. 50 Euro), wylot do Europy

CENA ZAWIERA: miejsce na jachcie (tz. opłata za koję), opłaty w porcie zaokrętowania i wyokrętowania i opiekę skippera.
CENA NIE ZAWIERA: wyżywienia (płatnego ze wspólnie prowadzonej kasy jachtowej), dojazdu do miejsca zaokrętowania/wyokrętowania, opłat portowych (w tym opłaty postoju na kotwicy bądź boi cumowniczej), paliwa do silnika, opłaty klimatycznej, opłat lotniskowych i lokalnych opłat administracyjnych, wstępu do parków narodowych, ubezpieczenia NNW i KL uczestnika.

KASA JACHTOWA - wysokość wpłat do kasy ustalana jest przez uczestników rejsu, lecz w tym rejsie nie może ona być niższa niż 250 Euro. Z kasy opłacane jest wyżywienie przygotowywane na jachcie, lokalne opłaty administracyjne, opłaty portowe (w tym opłaty postoju na kotwicy bądź boi cumowniczej) i paliwo. Skipper zwolniony jest z wnoszenia składki do kasy jachtowej.

KOSZTY DODATKOWE - koszt ubezpieczenia NNW i KL za granicą (każdy z uczestników ubezpiecza się indywidualnie). Praktykowane też jest wykupienie wspólnej polisy (polisy grupowej) dla uczestników rejsu, przez uczestników rejsu. Kasa jachtowa i własne przyjemności.

WYŻYWIENIE - opłacane z kasy jachtowej i przygotowane przez załogę/uczestników rejsu.

Preferowana załoga to osoby aktywne, dla których kąpiele w Morzu Karaibskim, pod wodospadem, będą przyjemnością, wybiorą się na wycieczki po odwiedzanych wyspach, oraz docenią żeglowanie tej klasy jachtem. Osoby, dla których karaibski rum nie będzie zbyt trudnym wyzwaniem. Będzie trochę nocnego pływania, wachty kotwiczne i wachy cumowania do boi.. 

Każdy członek załogi otrzymuje "opinię z rejsu" honorowaną przez PZŻ oraz wpis do książeczki żeglarskiej.

Wspomnienia z karaibskich rejsów:
Foto - Mikołajki na Karaibach 2017   Blog - Mikołajki na Karaibach 2017
Foto - Wyspy Dziewicze   Blog - Wyspy Dziewicze
Foto - Wyspy Zawietrzne, Karaiby   Blog - Wyspy Zawietrzne, Karaiby