Tajlandia "Kraina uśmiechu"

Rejon: Tailandia
Port wyjścia: Phuket
Termin: 04-18.12.2021
Ilość dni na jachcie: 14 
Trasa: ok. 450 Mm
Jacht: katamaran, Lagoon 42
Kaucja za jacht:  500 Euro
Cena:1600 €
Wolne miejsca:

Zaokrętowanie: 04.12.2021 Phuket
Wyokrętowanie: 18.12.2021 Phuket
Dojazd na rejs we własnym zakresie (samolot, 14 dni na jachcie)
Jacht (katamaran): Lagoon 42, (4 dwuosobowe kabiny)
Trasa rejsu: Phuket - Wyspy i zatoki Morza Andamańskiego - Phi Phi - Krabi - Phuket [ok. 450 Mm].

Egzotyczny rejs w ciekawy i zarazem rzadko odwiedzany przez polskich żeglarzy rejon świata. Piękne plaże, gorące morze i kuchnia orientalna – oto jak można spędzić czas jesienią. Kilkumetrowe pływy stanowią dodatkową atrakcję tego rejsu.

Planowana trasa rejsu: Khao Phing Kam ( wypsa Jamesa Bonda ) – Koh Phak Bia lub Koh Nai Island – Railay Beach – Krabi River Marina – Koh Phi Phi lub Koh Phi Phi Lee – Koh Yao Yai – Ko Rang Yai – Koh Khai Nok Boat Lagoon Marina – .

CENA ZAWIERA: miejsce na jachcie (tz. opłata za koję), opłaty w porcie zaokrętowania i wyokrętowania i opiekę skippera.
CENA NIE ZAWIERA: wyżywienia (płatnego ze wspólnie prowadzonej kasy jachtowej), dojazdu do miejsca zaokrętowania/wyokrętowania, opłat portowych (w tym opłaty postoju na kotwicy bądź boi cumowniczej), paliwa do silnika, opłaty klimatycznej, opłat lotniskowych i lokalnych opłat administracyjnych, wstępu do parków narodowych, ubezpieczenia NNW i KL uczestnika.

KASA JACHTOWA - wysokość wpłat do kasy ustalana jest przez uczestników rejsu, lecz w tym rejsie nie może ona być niższa niż 250 Euro. Z kasy opłacane jest wyżywienie przygotowywane na jachcie, lokalne opłaty administracyjne, opłaty portowe (w tym opłaty postoju na kotwicy bądź boi cumowniczej) i paliwo. Skipper zwolniony jest z wnoszenia składki do kasy jachtowej.

KOSZTY DODATKOWE - koszt ubezpieczenia NNW i KL za granicą (każdy z uczestników ubezpiecza się indywidualnie). Praktykowane też jest wykupienie wspólnej polisy (polisy grupowej) dla uczestników rejsu, przez uczestników rejsu. Kasa jachtowa i własne przyjemności.

WYŻYWIENIE - opłacane z kasy jachtowej i przygotowane przez załogę/uczestników rejsu.

Preferowana załoga to osoby aktywne, dla których kąpiele w Morzu Adamańskim, będą przyjemnością, wybiorą się na wycieczki po odwiedzanych wyspach, oraz docenią żeglowanie tej klasy jachtem. Będzie trochę nocnego pływania, wachty kotwiczne i wachy cumowania do boi.. 

Każdy członek załogi otrzymuje "opinię z rejsu" honorowaną przez PZŻ oraz wpis do książeczki żeglarskiej.